Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Bölge: Çiğli

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Çiğli Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

  • Doğal Güzellikler
Puan Ver

İlk yorumu siz yapın.

İzmir Doğal Yaşam Parkı, İzmir'i tatil için tercih edenlerin mutlaka uğradığı ve özellikleri çocuklarına güzel bir gün yaşatmak isteyen turistlerin gezi listesine eklediği bir noktadır. Doğal yaşam parkının içerisinde ağaç ve bitki çeşitleri, 1300 türden fazla hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Hem tatilinizde doğanın içinde yolculuk yapmak için hem de çocuklarınıza harika bir gün yaşatmak için İzmir Doğal Yaşam Parkı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Bu arada İzmir'in gezilecek yerleri arasında; İnkaya Mağarası, Belevi Mozolesi, Selçuk Kalesi, Klazomenai Antik Kenti, Myrina Antik Kenti, Pitane Antik Kenti, Nebiler Şelalesi, Yassıca Adası, Karakoç Kaplıcaları, İzmir Kuş Cenneti, Hasanağa Bahçesi, Klaros Antik Kenti, Karantina Adası'da vardır. İzmir tatilinizde harika bir gezi listesi hazırlayıp unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

  • Doğal Güzellikler
Doğal ve arkeolojik sit alanı durumunda olan İzmir Kuş Cenneti, İzmir'in Çiğli ilçesine bağlıdır. 8.000 hektarlık bir alana yayılan bu bölge, 1982 yılında Su Kuşları Korunma ve Üretme Sahası olarak ilan edilmiştir.

220 kuş türünün barındığı İzmir Kuş Cenneti'nde 59 kuş burada kuluçkaya yatmaktadır. Leylek, Suna, Angıt, Deniz Kırlangıcı, Uzunbacak, Arıkuşu, Kuyrukkakan, Çulhakuşu ve Deniz Saksağanı kuluçkaya yatan kuş türleri arasındadır. Kuş gözlem kuleleri, ziyaretçi merkezi ve gezi bisikletleri bulunmaktadır. Arabayla bazı yerlere gezi izni olmadığı için bisiklet kullanarak tüm bölgeyi gezebilirsiniz. Kuş Cenneti gezinizde bisiklet turuna çıktığınızda bu harika çevreyi dolaşıp keyifli zamanlar geçirirken, çocuğunuza da muhteşem bir hediye verebilirsiniz.

Çiğli Gezilecek Yerler

İzmir'i kuzeye bağlayan yolarrı bünyesinde barındıran Çiğli, İzmir'in en önemli ilçelerinden biridir.

İzmir Çiğli'de yerleşimin ilk gerçekleştiği yer Köyiçi Mahallesi'dir. İlerleyen yıllarda Yugoslavya'dan gelen göçmenler bu topraklara yerleştirilmiştir. Ardından Balkan Savaşı'nda Selanik göçmenleri yöreye gelmiştir.

Hemen her dönemde göç alan İzmir Çiğli'ye Cumhuriyet'in ilk yıllarında Batı Trakya göçmenlerinin gelmesi ile göç dalgası devam etmiştir. Son yıllarda ise doğu ve güneydoğu bölgelerimizden gelen birçok yurttaş Güzeltepe ve Şirintepe Mahalleleri'ni mesken edinmiştir.

İzmir'in en hızlı gelişen bölgelerinden olan Çiğli eskiden Karşıyaka'ya bağlı iken 1992 yılında 2 köy ve 10 mahallenin bir araya getirilmesi ile ilçe yapılmıştır.

Çiğli'de kuşkusuz ki görülmesi gereken yerlerin başında İzmir Doğal Yaşam Parkı gelmektedir. Avrupa'nın en büyük doğal yaşam alanı olan İzmir Kuş Cenneti'nde 500 bin civarında kuş türü yaşamaktadır.

İzmir Körfezi'nin en uç noktasında Klazomenai'nin hemen karşısında Leukai yerleşimi yer almaktadır. Helen dilinde "ak yerin kenti" anlamına gelen Leukai'nin ne zaman kurulduğu ise kesin olarak bilinmemektedir.

Çiğli gezilecek yerleri için misafir tavsiyeleri

  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
İzmir Kuş Cenneti
İzmir Kuş Cenneti

-

İzmir Kuş Cenneti

İzmir otellerinde konaklıyorsanız buraya mutlaka uğrayın.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)